Yükleniyor
  • Müşteri Desteği
  • 0532 784 99 11

Başkan Güngör: Amacımız inşaat sektörünün sorunlarına çözüm aramak

Başkan Güngör: Amacımız inşaat sektörünün sorunlarına çözüm aramak

Başkan Güngör: Amacımız inşaat sektörünün sorunlarına çözüm aramak

 

 

 

MANAVGAT, (DHA)- MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör başkanlığında 4. ve 13. Meslek Komitesi üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda inşaat sektörünün sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Başkan Güngör, amaçlarının inşaat sektörünün sorunlarına çözüm aramak olduğunu söyledi.
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) 4. Meslek Komitesi (inşaat-emlak hafriyat) ve 13. Meslek Komitesi (mimarlar mühendisler, konut yapı kooperatifler) üyelerinin katılımı ile MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör başkanlığında toplantı düzenlendi. MATSO binasında düzenlenen toplantıya inşaat sektöründe yer alan MATSO üyesi İYİ Parti Antalya Milletvekili Aykut Kaya, Mimarlar Odası Manavgat Temsilcisi Ahmet Atcı, İnşaat Mühendisleri Odası Manavgat Temsilcisi Etem İzzet Günaydın, MATSO Başkan Yardımcısı Ali Özen, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Coşar, 4. Meslek Komitesi Başkanı Mehmet Kara ve 13. Meslek Komite Başkanı Mikail Tüler ile Oda üyeleri katıldı. 
MATSO'DA İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN SORUNLARI MASAYA YATIRILDI
İnşaat sektöründe yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerinin ele alındığı toplantıda düşük faizli krediye ulaşım ve sektördeki girdi maliyetlerin artması, satışlarda yaşanan sorunlar, yapı denetim, alt yapı sorunları, sektörde yaşanan personel sıkıntısı, sektörün bileşenleri arasındaki sorunlar konuşularak masaya yatırıldı. Katılımcıların tek tek söz aldığı toplantı çok verimli geçti.
MATSO Başkanı Seydi Tahsin Güngör, inşaat sektörünün ülke ve Manavgat ekonomisine ciddi katkılar yaptığına vurgu yaparak, en önemli sektörlerden biri olan inşaat sektörünün sorunlarını ele almak ve çözüm yollarını değerlendirmek için bir araya geldiklerini söyledi. Üyelerin yanı sıra toplantıya sektör temsilcilerinin de katıldığını kaydeden Başkan Güngör, "Toplantıda sektörün talep, sorun, talep ve önerilerini aldık, sorunlarını dinledik" dedi. İnşaat sektörü içinde farklı sorunlar barındırdığına vurgu yapan Başkan Güngör, bu sorunların da sektörü olumsuz etkilediğini kaydetti. MATSO olarak her sektörde olduğu gibi inşaat sektöründen sorunlarına çözüm bulmak çaba gösterdiklerini ifade eden Başkan Güngör, amaçlarının inşaat sektörünün sorunlarına çözüm aramak olduğunu söyledi.
'TALEBİMİZ OLAN, ŞANTİYELER İÇİN ŞUBE AÇILMADAN İLAVE İŞ YERİ OLARAK GÖSTERİLMESİ UYGUN GÖRÜLDÜ'
MATSO olarak talepleri arasında yer alan şantiyeler için şube açılışı yapılmadan ilave iş yeri olarak gösterilmesinin Maliye Bakanlığı tarafından uygun görüldüğünü hatırlatan Başkan Güngör, "Üyelerimizden şantiyeler için şube açılmadan ilave iş yeri olarak gösterilmesi konusunda yoğun talep alıyorduk. Konuyu rapor haline getirerek bir yazı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) aracılığı ile ilgili kurumlara ilettik. Talebimiz Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından uygun görüldü. Biz üyelerimizden gelen tüm talep ve sorunları TOBB aracılığı ile ilgili kurumlara iletiyor sonuç alıncaya kadar takipçisi oluyoruz" dedi. 
'TOPLANTIDA ALMIŞ OLDUĞUMUZ TALEP VE SORUNLARI İLGİLİ KURUMLARA İLETECEĞİZ'
Başkan Güngör, "Toplantıda almış olduğumuz sorun ve çözüm önerilerini rapor haline getirerek TOBB başta olmak üzere ilgili kurumlara ileteceğiz. Toplantımıza katılıp sorunların ve çözüm önerilerinin tespitine katkı sağlayan tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu. Başkan Güngör, güçlü bir Manavgat ekonomisi için durmadan, bıkmadan, yorulmadan çalışmaya devam ettiklerini de söyledi. (DHA)